مدیریت یک کلینیک نقش مهمی در کیفیت خدمات دهی، رضایت بیماران و جلب مراجعه کنندگان جدید را دارد. برنامه ریزی صحیح، کنترل وظایف و همچنین ارتقای کیفیت خدمات ارایه شونده به بیماران  به جلوگیری از اشتباهات (خطای انسانی و سیستماتیک) و همچنین ایجادرضایت جهت جذب مراجعه کنندگان جدید کمک خواهد کرد .یک مدیر خوب می تواند کیفیت و سطوح عملکردی یک کلینیک و افراد مشغول به کار در آن را بالا ببرد و ارزش افزوده های متعددی ایجاد کند.

از این رو طی تصمیمات جدید هیئت مدیره کلینیک نیاوران به عنوان مدرن ترین و پیشرفته ترین مرکز ارائه دهنده ی خدمات فوق تخصصی به بیماران داخل و خارج از کشور (توریسم درمانی)؛ جناب اقای سلیمانی به مدیریت کلینیک نیاوران منصوب شدند.

در همین خصوص مراسم معارفه جناب اقای سلیمانی و قدردانی از زحمات جناب اقای میرکی عصر چهارشنبه در محل درمانگاه نیاوران با حضور هیئت مدیره و جمعی از سهامداران و کادر پزشکی برگزار شد.

در اولین سخنرانی جناب آقای میرکی مدیر اسبق درمانگاه نیاوران با ترسیم مسیر 6 ماه فعالیت خود گفت: شش ماه بسیار سختی را پشت سرگذاشتیم؛ مانند تعمیر یک قطار در حال حرکت. گرچه  مشکلات ابتدایی در راه اندازی همیشگی است اما سال 99 به دلیل شیوع کرونا ،تورم و فشارهای اقتصادی مشکلات را چندین برابر کرد.

کسب درآمد در این شرایط بسیار سخت بود چرا که بسیاری از درمانگاه ها و مراکز بهداشتی با کسری درامد و تعدیل نیرو مواجه بودند اما ما در این شرایط توانستیم به درامدزایی برسیم.

هلدینگ ارنیکا

تقریبا تمام بخش ها به جز اورژانس، رادیولوژی و مامو گرافی در این 6 ماه ایجاد شدند همچنین آزمایشگاه به کمک کادر متخصص خود راه اندازی شد و نیروی کار متناسب با آن جذب گردید و جز معدود آزمایشگاهی بود که توانست عملکرد ماهیانه مالی خوبی داشته باشد. پروانه مسوول فنی خرید، تکمیل تجهیزات پزشکی و عقد قرارداد با دانشگاه شهید بهشتی در بحث  pcr از اتفاقات خوبی بود که طی این مدت زمان کوتاه به وقوع پیوست.

پیاده سازی کلینیک درد برای اولین بار در یک درمانگاه 

برای اولین بار در کشور کلینیک درد را در یک درمانگاه پیاده سازی کردیم  به نحوی که عملکرد ان در بسیاری از کلینیک های درد معتبر دیده نمی شود و این نشان از قدرت مدیریت و هماهنگی سیستم و افراد دارد. از سوی دیگر دستگاه سونوگرافی پرتابل که هنوز بسیاری از بیمارستان های خصوصی به ان مجهز نیستند در درمانگاه نیاوران موجود است. همچنین بهترین سونولوژیست خانم را در اختیار داریم که این خود نشان از کادر درمانی متخصص است.

در بحث گوارش هیچ درمانگاهی و حتی بسیاری از بیمارستان ها در حدود 30 درصد از تجهیزات درمانگاه نیاوران را ندارند؛ این بخش به بیشرفته ترین و جدید ترین دستگاه ها مجهز شده است و این سطوح تجهیزات پزشکی و چیدمان در نوبه خود بی نظیر است.

انچه مشخص است این است که پاراکلینیک ها وابسته به کلینیک بوده و باید مراجعه کننده روزانه داشته باشند که در این شرایط کادر پزشکی کلینیک به صورت دایمی در حال خدمت رسانی بودند.

در بحث تامین بودجه نیز، بودجه مورد نیاز اولیه با مدیریت مدبرانه هیئت مدیره تامین و بیش از نیمی از سهام مجموعه طی شش ماه اخیر واگذار شد. درمانگاه در حال حاضر هیچ بدهی نداشته و پرداختی سرمایه انسانی خود را انجام داده است.

در خصوص بحث های زیر ساختی هم، زیر ساخت شبکه ای تعمیر و ساختار برق مجموعه تغییر کرده است. HIS بیمارستانی نیز برای درمانگاه برنامه نویسی و نصب شده است.

جناب آقای سلیمانی مدیریت جدید کلینیک نیاوران به عنوان دومین سخنران به شرح طرح و اقدامات آتی جهت رشد مجموعه پرداخت. 

ظرفیت و امکانات مجموعه فراتر از یک درمانگاه است

او بیان کرد: با توجه به تجربه مدیریت بیمارستان نیایش در بازدید اول از درمانگاه باید اشاره کرد که هزینه ها و تجهیزات موجود در مجموعه فراتر از یک درمانگاه است و تفکر هیئت مدیره نیز بیمارستانی است. حفظ ابروی مجموعه به عنوان مهمترین هدف مدیران مجموعه در پرتوی رضایت و رفاه بیمار بدست خواهد آمد از طرفی توقع سهامداران نیز موضوعی انکار نشدنی است.

به عقیده ی وی زیر ساختی باید ایجاد شود که هم پزشک و هم بیمار ذی نفع باشند چرا که پزشک نقش جذب بیمار را دارد و این فرایندی فردی نیست. نیاز به آموزش بحث دیگری است که الزام هر مجموعه ای ایست. خصوصا تفکر خصوصی بودن که باید به پایین ترین سطح پرسنل نیز باید ارایه شود. باید به سمت اوردن پزشکان حرفه ای برویم تا با نام پزشک به مجموعه اعتبار دهیم.

بستری را اماده خواهیم کرد که بازی برد بردی را برای کادر پزشکی و مراجعه کنندگان و سهامداران شکل دهد.

معارفه مدیر جدید کلینیک با حضور هیئت مدیره هلدینگ ارنیکا

تحقق اهداف کلینیک در کار تیمی 

سلیمانی افزود: مهمترین نکته تفکر مثبت هیئت مدیره و رییس هیئت مدیره است که تفکری خدمات گراست تا کسب و کاری. اما بحث کسب سود و درامد را نیز نباید نادیده گرفت چرا که بخشی از وظیفه ما راضی نگه داشتن سهامداران با جذب بیمار و کادر پزشکی حرفه ایست.

در تلاشیم با حضور پزشکان متخصص و حرفه ای پاراکلینیک ها را فعال کرده و به نتیجه رضایت بخشی برسیم.

اکنون که زیرساخت های اولیه به خوبی تدوین شده اند باید بپذیریم که رسیدن به هدف والای مورد انتظار مجموعه در سایه یک کار تیمی محقق خواهد شد. بنابراین تک تک سهامداران باید در رسیدن به اهداف والای مجموعه ما را یاری کنند.

تجهیز کلیه بخش ها به کادر مجرب و حرفه ای 

در بخش هایی مانند گوارش و شیمی درمانی ممکن است با بیماران بدحال مواجه باشیم و هدف ما این است که برای این شرایط امادگی لازم را داشته باشیم تا در صورت به وقوع پیوستن ان حتی یکبار در سال به خوبی شرایط را مدیریت کنیم. هدف: “تجهیز بخش ها با پرسنل و پرستاران حرفه ایست”.

این مجموعه با کادر پزشکی خوب پشتیبانی هئیت مدیره و حضور بیماران می توان مجموعه را سمت هدف والای خود برد و احساس رضایت را هم برای بیماران هم کادر درمانی و هم سهامداران فراهم کند.